Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Údolím Kačáku- Loděnice

Listopad 2008
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Kdy 23.11.2008
Kde Ukolí Unhoště a Loděnice
Pořádá Zbyněk
Sraz 8:30 podchod metra Hradčanská
Celkem dní: 1
Typ veřejná
Vloženo dne 19.11.2008
Vložil Zbyněk
Obtížnost středníKonečná trasa výletu bude dle původního návrhu z Unhoště údolím Černého potoka buď do Červeného Újezdu (cca 12 km) s využitím pouze autobusové dopravy nebo hezčí a delší trasou údolím potoka Loděnice až do obce Loděnice (cca 18 km) s využitím vlaku nebo autobusu nazpět do Prahy. Volba trasy bude záležet na ochotě účastníků a počasí. Doufám, že zvítězí ta delší :-).

Sejdeme se u výstupu z metra na Hradčanské u označovačů jízdenek v 8:30, od metra pak jede v 8:40 autobus do Unhoště.

K návrhům na průzkum podzemí- v blízkosti Loděnice je Chrustenická štola, přístupná jen od července do září, ta stojí za návštěvu. Zajímavý je i Martinův návrh na jáchymovské doly, zkusíme to podniknout příští rok.

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy

Kdo se zúčastní (3):   obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Trabik, Pajik*

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

15.11.2008    Trabik
Luděk :-)
Měl jsi se mnou a se Zbyňkem tenkrát být na Měděnci,to byla paráda-tam pár lidí dává do schopného stavu štolu v místním kopci za vesnicí a i když to není opuštěná štola,zážitek to byl nádhernej-vidˇ Zbyňku:-)Na zemi pár prken,voda nám kapala za krk,pár světel po cestě tam samozřejmě bylo,dostali jsme helmy a bundy a šli jsme na věc.No jinak to je sice adrenalin,někam takhle vlézt,jenže fakt nevíš,co tam na tebe může čekat-přes zával až po důlní plyn-no to pak už neni moc legrace.Dřív jsem jezdil s našima na dovču na Mariánskou do Krušných hor a tam se pár takových případů stalo,navíc tam zase byla radiace,samozřejmě ne už v takové míře(těžil se tam uran)Padnul tady takový návrh-v Jáchymově je důl Svornost,s funkční těžní věží.S průvodcem se dá projít v hloubce pěkných pár set metrů zajímavý okruh,tak jsem si se Zbyňkem říkal,že by bylo zajímavé příští rok to tam navštívit.Jsou tam místa,kde se čerpá voda do místních lázní a přítomnost uranu té vodě dodává léčebné účinky.Tak se nějak domluvíme a já osobně bych to tam moc rád navštívil.
Odpovědět
Reklama
7.11.2008    Luděk :-) *

Chtělo by to nějakou opuštěnou štolu. Takové ty zpoplatněné s vydlážděnýma chodbama a osvětlením na každém kroku to není ono. :-( Vystačit si svépomocí v nějaké spleti chodeb. Se svou výstrojí a čelovkou :-)
Odpovědět
7.11.2008    Luděk *
Trabik
jj s tou šachtou souhlasím a připojuji se. Ale víkend 14 až 16 ležím ve špitále na vyndavání žlučových kamenů... :-( tak co ten příští ?
Odpovědět
7.11.2008    Luděk *
Šachta
No jo! prolezl bych nějakou opuštěnou starou šachtu ! alespon bysch si ozkoušel své jeskynní vybavení (čelovku atp.) :-) prosím prosím. Bude to takový akční :-D
Odpovědět
4.11.2008    Trabik

Nazdar Zbyňku,co takhle prolézt nějakou starou šachtu,táta fáral na Kladně a pozůstatků po těžební činnosti je tam myslím ještě dost?
Odpovědět