Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Zimní víkend v Jizerkách- Hrabětice

Leden 2009
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Kdy 16.1.2009
Kde Hrabětice
Pořádá Zbyněk
Sraz Individuálně, auty a hromadnou dopravou
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 13.1.2009
Vložil Zbyněk
Obtížnost středníProtože se nám už osvědčily tradiční pobyty v chatě VÚTS v Hraběticích v Jizerských horách a účastnící si libují blízkost lyžařské magistrály, volím letos opět tuto variantu. Sníh je zde téměř jistotou (v lednu 2008 zde byl a jinde ne) a cena je velmi lidová (120 Kč za osobu na noc).
Kdo nelyžuje, může podniknout výlety po okolí.

V chatě je osm postelí s povlečením, takže vzhledem k nebývale hojné účasti bude muset spát část lidí na zemi ve spacácích.

Pro ty, co tu ještě nebyli- upozorňuji, že v chatě není sprcha, jen umyvadlo s teplou vodou a záchod. Chata je bez obsluhy a tedy i bez stravování, takže doporučuju přivézt si jídlo na celý víkend, i když pravděpodobně navštívíme některou restauraci podél magistrály. Je zde kuchyňka se sporákem a  nádobím.


Doprava:

Honza pojede s Radkou autem, přibere dva spolujezdce (Danu+Helču), já pojedu autem z Litvínova, vezmu Evu (+ možná Káťu), dále pojede autem z Prahy Lucka s Honzou (Johny) a ti mohou vzít nejspíš jen jednoho dalšího člověka (ve čtyřech už by to bylo v Polu trochu natěsno). V sobotu ráno dorazí autem Ája a Bary, zřejmě budou moci v neděli někoho vzít zpátky do Prahy. Ostatní se zřejmě dopraví hromadnou dopravou, zde jsou varianty:


vlak+ autobus MHD

Praha 17:25, přestup v Turnově, 19:40 příjezd do Rychnova u Jablonce nad Nisou, odtud autobusem č. 1 jablonecké MHD, jízdní řády najdete tady, spoj odjíždí 19:55- až na konečnou Janov, samoobsluha, odtud pěšky nebo sem sjedu autem.

dálkový + městský autobus

rychlejší, než vlak- ideální spoje vyjíždějí z Černého Mostu vždy v celou hodinu, doporučuji zakoupit místenku. V Jablonci výhodně místně a časově navazuje stejná  linka č. 1 nejlépe ze zastávky Kamenná- Centrum, některé spoje jezdí až do Bedřichova, od zastávky U bowlingu už to není tolik do kopce a i autem je to sem blíž.

Parkování:

dvě až tři místa bývají u správcové na silnici Bedřichov- Hrabětice, v Hraběticích je u kapličky velké placené parkoviště. Parkování mimo vyhrazené plochy je díky sněhu dost problematické, městská policie zde rozdává botičky.

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, lyžaře, běžkaře, psy, karbaníky, kytaristy

Kdo se zúčastní (15):   Ája*, Bary*, Dana*, Helča*, Klára*, Pápa*, obrázek výletníka Honza, obrázek výletníka Petr, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Trabik, obrázek výletníka Bary, obrázek výletníka Radka,  Nadia,  Mtvresetka, Johny*

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

13.1.2009    Zbyněk
Stop stav
V tuto chvíli musím vyhlásit zastavení přihlášek na akci, už takhle nás tam bude moc, ale s dalšími zájemci budu počítat jako s náhradníky, kdyby někdo vypadl.
Odpovědět
Reklama
13.1.2009    Pavla (Pápa) *
Jizerské hory
Ahoj, je už to sice delší dobu, co jsem byla s Výletníkem v přírodě, ale přečetla jsem si pozvánku na víkend do Jizerských hor. Ráda bych se k výpravě přidala a vzala s sebou běžky. Pokud by to možné bylo, mám ještě dotaz jak je to s jídlem? Předpokládám, že se asi vezou vlastní zásoby. Jen bych asi potřebovala poradit ještě s dopravou. Jablonec totiž vůbec neznám.

Předem díky za odpověď.
Odpovědět