Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Chalupa - Čertovy hrady

Červen 2008
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Kdy 20.6.2008
Kde chalupa
Pořádá Ivca
Sraz individuální, ale nejlépe pátek večer
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 14.5.2008
Vložil Gladiola
Obtížnost středníAhoj Výletnici,

rezervujte si  termín 20.6.2008 - 22.6.2008 na akci na chalupě, po delší době zase čistě výletnická akce na chalupě, pouze pro výletníky. Příjezd by byl nejlepší v pátek, protože v sobotu se podnikne výlet na Čertovy hrady. Je to chráněné území o rozloze 1ha, na kterém jsou skalní útvary a balvaniště korycanských pískovců (http://www.fylkir.webz.cz/certovyhrady.htm). Dojedeme vlakem (autem), to záleží na domluvě a dostupnosti dopravních prostředků do Bílé Třemešné nebo do Dvora Králové nad Labem. Pokud zvolíme vlak, tak odjezdy od chalupy jsou v 8:15 (9:08 Bílá Třemešná) nebo 9:18 (9:56 Dvůr Králové nad Labem, rychlík - nestaví v Bílé Třemešné). Je úplně jedno kde začneme, protože druhé místo je vždy konečným. Pokud začneme v Bílé Třemešné, tak se od nádraží vydáme po červené značce a ve vesnici se napojíme na zelenou. Cesta vede kousek po silnici, ale pak se oddělí a vede lesem. Po zelené dojdeme až na Zátluky (4,5km), kde se přepojíme na modrou značku a po dalším 1km dojdeme k chráněnému území Čertovy hrady. Po prohlídce a průzkumu, co vše vlastně zde je, budeme pokračovat dále po modré a po 3km bychom měli být u nádraží ve Dvoře Králové nad Labem. Kdo bude chtít, může si prohlédnout město, je tam muzeum Závodních motocyklů. Pro koho je trasa krátká, tak může pokračovat po žluté a červené značce až k Braunovu betlému (5km od Dvora Králové, http://www.labska.com/hkguide/~kuks_a_braunuv_betlem.php). Odtud je možné dojít na žel. stanici Žireč a nebo si přidat ještě další  3,5km na Kuks a podle času zde provést i případnou prohlídku. Vlaky zpět z Dvora Králové (staví i v Žírci a Kuksu) 14:43, 16:38, 15:59 (nestaví i v Žírci a Kuksu).

 Pokud se ale někomu patek nehodí, může přijet buď přímo na místo srazu výletu, nebo přímo na chalupu. Jistě tam někdo zůstane, kdo se bude starat o zázemí chalupy. Večer můžeme opékat ve stodole, ale jen střídmě, vzhledem k tomu, když tam budou děti, tak ať to tam není moc zakouřené a hrát na kytary.

Jako tradičně se za pobyt bude vybírat 100Kč/osobu za oba dny.

Sebou jak jistě víte, nejlépe spacáky, něco na zub a piti. Sud s pivem bude zajištěn. Těším se na všechny výletníky, kteří již s námi na nějaké akce byli, nováčci, ať se tentokrát nezlobí, ale toto je soukromá akce.

Zdraví Ivča

 

 

Vhodné pro: všechny, aktivní členy, děti, výletníky, dobrodruhy, psy, karbaníky, kytaristy, Petra

Kdo se zúčastní (9):   Mirka&Mirunka*, obrázek výletníka Honza, obrázek výletníka Gladiola, obrázek výletníka Vasek, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Marcela, obrázek výletníka Trabik, obrázek výletníka Radka, obrázek výletníka Vendýsek

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Galerie

Napsat komentář

17.6.2008    Ondra
Výjimečná neúčast
Takže, jak už lecckdo nejspíš očekával, tak ta nejhorší varianta nastala. Musím se omluvit, že bohužel nedorazím. Důvodů se sešlo víc, například výstavba koupelny, příprava domu na rekonstrukci podlah a navíc ani Tomáš není úplně v pořádku, o víkendu měl čtyřicítky teploty a ani dnes mu není dobře. Pravděpodobně si ještě nezvykl v novém a špatně to nese. Takže se omlouvám, příště určitě dorazíme.
Odpovědět
Reklama