Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Letní vandr po skalách kolem Orlické přehrady

Červen 2007
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
Kdy 29.6.2007
Kde Písek - Zvíkov - Orlík
Pořádá Ondra
Sraz Praha,Na Knížecí, č. 1 čas 17:20
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 25.6.2007
Vložil Ondra
Obtížnost středníZdravím Výletníky.

Chtěl bych pozvat výletníky na 3 denní putování krajem Orlické přehrady. Nenechte si ujít nádhernou krajinu Orlických "útesů", skal, které kolmo ohraňičují obrovské jezero, jenž nazýváme Orlická přehradní nádrž.

Naše putování začne ve městě Písek, můžeme si prohlédnout město, pokud zbyde čas, nicméně nakonec vyrazíme do Vrcovic, kde se u řeky Otavy nachází kemp. Tam strávíme první noc, něco popijem, opečeme si buřtiky, zahrajeme na kytaru a uložíme naše nohy k odpočinku, aby se mohla připravit na následující den.

Druhý den vyrazíme po červené značce do rezervace Žlibky u Vráže a budeme putovat na Jistec a k hájovně U sv. Jana. Dál se vydáme po žluté místní značce k Dědovickým stráním. Na protějším břehu Otavy se nám naskytne pohled na Výří skály u Oslova a na Krkavčinu. Cesta se tady kroutí, a proto ujdeme víc než přímou čarou. V cestě nám totiž bude stát řeka Lomnice a tak nás modrá značka zavede až na soutok řeky se říčkou Skalice, kde už jsou obě řeky tak úzké, že je lze přejít nebo přebrodit. Tyhle místa mám v paměťi uložené z dětských let, vždycky se mi tam líbilo. Doufejme, že krajina se moc nezměnila. Řeku Lomnici obejdeme z obou stran a červená značka nás zavede až do malebné vesničky Štědronín Plazy, kde nalezneme kemp a kde si odpočineme a přečkáme noc. Může se ale stát, že náročnou cestu z Vrcovic zvládneme brzo, a v tom případě si můžeme udělat výlet na hrad Zvíkov.

Poslední den našeho putování se vydáme na Zvíkovský most a pokračovat můžeme dál po Sedláčkově stezce, kudy také vede naučná stezka. Ta nás povede takřka po břehu Orlického jezera až na zámek Orlík. Zde by naše putování skončilo. Opět, zbude-li čas, můžeme se podívat do zámku.

Po celou dobu putování je možné koupání a to kdekoliv v řece Otavě, Lomnici, Skalici a nebo přímo ve Vltavě. V tomto případě bych navrhoval, aby se výlet uskutečnil v červnu nebo v červenci, v druhé polovině prázdnín bývají řeky rozkvetlé.

Geocaching na cestě

Další informace

Sedláčkova stezka

Vhodné pro: všechny, děti, výletníky, trampy, dobrodruhy, obdivovače zřícenin, obdivovače hradů a zámků, psy

Kdo se zúčastní (6):   Lenka*, Milan*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Radka, obrázek výletníka Megi

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

2.4.2007    Ája

My jedeme na dovolenou 29.6. :-(, tak co třeba o měsíc později.
Odpovědět
Reklama
2.4.2007    Jana
bohuzel
Na tento termín už mám jiné plány, na mě ale neberte ohledy...
Odpovědět
30.3.2007    Ondra

Datum je k diskuzi...
Odpovědět