Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Pozvánka za Pražským převozníkem

Listopad 2004
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Kdy 21.11.2004
Kde
Pořádá Ivča
Sraz 8:45 Nádraží Holešovice
Celkem dní: 1
Typ zvýrazněná
Vloženo dne 25.10.2004
Vložil Gladiola
Obtížnost nespecfZa zážitkem s pražským převozníkem
Je to tak, věřte, nevěřte, v Praze nejenom žije, ale dokonce se převážením přes řeku živí, zřejmě "poslední pražský převozník". Tento výlet odstartujte od vchodu do holešovického Výstaviště. Projdete Stromovkou okolo Maroldova panoramatu, budete pokračovat přes most nad plavebním kanálem (podél jezdeckého závodiště) a opět přes most a následně doleva Povltavskou ulicí až k Trojskému zámku (naproti ZOO). Dále se budete držet jen a jen volně plynoucího veletoku Vltavy, projdete Zámky a za "pár hodin" vkročíte do Draháňského údolí. Slabší jedinci mohou zde odbočit vpravo a cestou do mírného kopce se dostanou do Dolních Chaber, odkud jede bus č.162 do Kobylis. Trénovaní však pokračují vstříc zážitku až do Klecánek, kde na ně čeká pramička s převozníkem (jízdní řád neznámý), který je dotransportuje do Roztok. Odtud se můžete vrátit vlakem.
POZOR - doporučujeme vzít plavecký úbor raději s sebou, převozník je přeci jen starší persóna, síly má málo a i ta loďka je vlastně v chatrnějším stavu, takže pravděpodobnost smočení prstíků je více než 100%ní. A místo provázku si s sebou vemte pevné laso a upevněte jej na břehu, neboť náš český veletok je přece jen dravá řeka a tak využitelnost lasa při výstupu z vody po menším incidentku na trakjektu stále stoupá.

Vhodné pro: vyznavače lehkých procházek, výletníky, vlako-milce, archeology, heraldiky, alergiky, obdivovače zřícenin, psy

Kdo se zúčastní (2):   obrázek výletníka Ondra, Zemehranol*

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Galerie

Napsat komentář

18.11.2004    Gladiola

Ahoj výletníci,
bylo by dobre se přihlásit, protoze vzhledem k pocasi nevim jesli mam vubec akci uskutecnovat, pokud nas nebude alespon pet a zajemci si neprihlasi do zitra do 11 hodin, tak jsem rozhodnuta akci predat nekomu jinemu, protoze blbnout v mrazu kvuli dvou lidem se mi tedy nejak nechce, to si muzeme dat sraz nekde jinde:)
Odpovědět
Reklama
18.11.2004    KAMILA *
Skvela akce
IVO, DIK. kONECNE AKCE SNAD VHODNA I PRO MAMINY. Jestli mi to nerozmluvis, tak bych jela i s malym. Vstupne stoji jen 20 Kc o vikendu, coz je skvele. Pri horsim pocasi doporucuji plastenku a svetr pod zadek / svaracek pro pijici. ZDRAVI KAMILA.
Odpovědět
15.11.2004    Gladiola
Tomas
Tak doufam, ze dorazis Tomasi a udelas nam pruvodce:)
Odpovědět
15.11.2004    Gladiola
Zemehranol
Ahojky, no jo, diky za upozorneni, opravdu jsem to nejak neupresnila. Tak znovu, srazik bude na Nadrazi Holesovice u MC Donalda, to je myslim docela dobrý orientační bod. To samozrejmě platí pro všechny.
Odpovědět
14.11.2004    Zemehranol
Místo srazu
Ahoj, rád bych se zeptat na přesnější místo srazu, jsem tu nový, rád bych se k Vám přidal a také rád bych na Vás někde v neděli ráno na nádraží v Holešovicích narazil. Tuto trasu jsem nesčetněkrát projížděl na kole, tak bych ji taky rád skusil po svých. Milan
Odpovědět
3.11.2004    Tomas

A pokud bude převozník tou dobou na rumu v hospodě, je v Řeži most. A ti nejotrlejší mohou pokračovat až do Dolu, kde si také pamatuji převozníka. Navíc se v tamějším Včelařském ústavu vyrábí náramně lahodná medovina. :o)

Tomas

Odpovědět

Starší zprávy