Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Kutnohorsko

Květen 2004
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Kdy 29.5.2004
Kde Kutná Hora
Pořádá Ivča
Sraz Sraz je 9:45 na Hlavním Nádraží,u pokladny číslo 1, odjezd je 10:08
Celkem dní: 2
Typ zvýrazněná
Vloženo dne 24.5.2004
Vložil Gladiola
Obtížnost nespecfOd Kutné Hory na Sión

 

Vzpomínka na stříbrné časy

 

Pozor: Zmena: Zmena ubytovani, TJ Turista neodpovida na me dotazy ani nezveda telefon.Nicmene se uz se podarilo najit nahradni ubytovani v Chatove osade Malsov, v moc krasne prirode a ani ne drahe.

 

Trasa výletu:

Procházku městem začneme od místa pro Kutnou Horu snad nejtypičtějšího – od chrámu sv. Barbory. Od něj pokračujeme Barborskou ulicí kolem Kaple Božího těla, Jezuitské koleje a Hrádku. Za ním projdeme uličkou Rutardskou ke kostelu sv. Jakuba a Vlašskému dvoru. Od kostele sv. Jakuba se pak otočíme zhruba do protisměru na Rejskovo náměstí ke kamenní kašně a dále Husovou ulicí, odkud zahneme ke Kamennému domu v Ulici Jiřího z Poděbrad. Obloukem kolem morového sloupu se vrátíme na Rejskovo náměstí a zpět ke chrámu sv. Barbory. To je zhruba nejkratší a nejdůležitější procházka. Můžeme si ji prodloužit podle chutí k těmto i dalším památkám. Kam nás dovedou směrovky, které jsou často a přehledně umístěné po celém městě. Připomeňme si ještě, že patrně nejkrásnější  pohled na svatou Barboru, zdvihající se nad údolím Vrchlice, je od vyhlídky u Vlašského dvora.

Z Kutné hory nás pak provede červená značka údolím  Vrchlice k Velkému rybníku do Malešova z něj po modré na hrad Sión. Od něj se můžeme vrátit po červené značce vrátit přes Rostěž do Kutné Hory. Trasu můžeme podle nálady prodloužit nebo zkrátit a nebo zkusit vymyslet jinou zajímavou variantu.

Myslela jsem, ze výlet by mohl být dvou denní od soboty do neděle s ubytováním v ubytovne Nove Dvory, cena za lůžko je od 55-80 kč za lůžko, což je myslím ho velmi dobře cenově přijatelné.

Doprava je nejlepší vlaková pokud nás bude skupina jízdenka nás vyjde na velmi výhodnou cenu.Jedná se o Trasu Praha-Brno cca 1:20 z Prahy. Jídlo a pití by bylo dobré si vzíti sebou, ale jinak tam je možnost občerstvení všech cenových kategorií.

 Kdo pojede, dejte mi prosim vedet na gladiola@centrum.cz nebo na mobil 604 242 519

 

 

Vhodné pro: všechny, vyznavače lehkých procházek, archeology, obdivovače hradů a zámků, rytíře, karbaníky, kytaristy, Petra

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Galerie

Napsat komentář

30.4.2004    Ondra
Ahoj ivčo
Dík za posunutí. Toho už se mohu zůčastnit.
Odpovědět
Reklama