Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sázava na lodi

Květen 2004
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Kdy 14.-16.5.2004
Kde Sázava
Pořádá Ondra
Sraz 16:30 metro Praha-Roztyly
Celkem dní: 3
Typ zvýrazněná
Vloženo dne 18.5.2004
Vložil Ondra
Obtížnost Předběžný plán vypadá takto:

Den Říční km Trasa Plánované táboření
Pa 111-105 Vlastějovice-Zruč nad Sázavou Přespíme na soukromé zahradě jednoho z účastníků
So

105-88,5
nebo
105-79.6

Zruč nad Sázavou - Kácov

Zruč nad Sázavou - Soběšín

Kemp Kácov

Tábořiště u hřiště
Ne 67,2 Kácov nebo Soběšín - Ledečko Návrat domů

Sraz na tuto akci je v Pátek v 16:30 v metru Roztyly. Autobus odjíždí v 17:00 do Zruče (příjezd v 17:50). Ve Zruči si necháme všechny věci, vezmem si jen nejnutnější a budeme pokračovat dále vlakem do Vlastějovic (v 18:32), s příjezdem cca 18:38. V 18:40 by nás tam měl čekat vůz s loděmi. Vyložíme lodě, stáhneme je na vodu a sjedeme asi 7km do Zruče, kde zakotvíme na zahradě, která se pro ten večer stane naším útočištěm.

V So ráno pak protřídíme věci, naplníme barely a vyrazíme na další pouť po řece, s koncem v neděli v Ledečku. Doufám, že zvládneme delší trasu (asi 40km), hlavně v sobotu, musíme ujet co nejvíce (taky na to máme celý den od rána do večera). Přespávat budeme v kempu v Sobešíně.

Pokud by došlo ke zdržení, alternativní kemp se nachází v Kácově. Mezi Kácovem a Soběšínem (cca 10km) se nachází jen jedno rekreační středisko, na to se ale nemůžeme spoléhat, jen v případě nouze.

Takže už je nás 20

Kdo se účasní: (rozložení do dvojic)

Milan

Božena

Libor

Irena

Honza

Radka

Aleš

Ondra (Novák)

Petr

Jirka

Ondra (Čady)

Zbyněk

Vrabčák

Dana

Zbyňkův bratránek

Martin

dvojice od Milana

dvojice od Honzy

Pochopitelně není nutné toto rozložení dodržet, to se uvidí až na místě. Ale je dobře, že nás je sudý počet, tak doufejme, že nikdo neonemocní. Pokud by k tomu náhodou došlo, bude se to řešit až to nastane. Půjčovna je v tomto směru nekompromisní, za vrácenou loď nevrací žádné peníze.

Kdyby zůstal lichý počet, jedna loď bude transportní, pojede na ní někdo v singlu a poveze nezbytné tekuté zásobování jako porcelán, popřípadě Elzu, což je psí společník druhé dvojice :o)

Ondra

Stránky naší pujčovny, zde pujčovné


Aktualizace 9.května

Důležitá informace pro účastníky, co s sebou na vodu. Základní informace o vybavení naleznete na stránce O Vodáctví. Připomínám, že barel (každý bude mít na lodi dva) není prostorný, nevejde se do něj, takřka nic. Nezapomínejte, že někam musíte uložit spacák, stan a karimatku. Zabere to přes půl barelu. Zbytek by měli být opravdu nejnutnější věci. Ešus, věci na vaření, nůž, něco k jídlu, náhradní oblečení, boty na sucho. Tentokrát je možné si po domluvě s Milanem nechat nějaké věci u něj v chatě, jako civilní oblečení, batoh, ale radeji počítejte s tím, že je můžete také táhnout s sebou (pokud se již do Zruče nechcete vracet).

Vyrážíme nyní! Ahooooj!!

Vhodné pro: všechny, trampy, vodáky

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

14.5.2004    Ondra
Ahoooj
Počasí vypadá celkem dobře, lepší to už nebude. Dnes je krásně, ale fouká chladný vítr. Zítra očekáváme spíš oblačnější, občas může zapršet, ale něměli bysme zmrznout. V neděli by mělo být o chlup lépe, a nemělo by pršet. Pokud to takto vydrží, je to dobré.
Odpovědět
Reklama
12.5.2004    Honza
jeste k pocasi
Odpovědět
11.5.2004    Ondra
Předpověď počasí

Meteopress nyní hlásí:

Pa: skorojasno 15°CSo: Polojasno s občasnými přeháňkami 16°CNe: Polojasno s občasnými přeháňkami 14°C

Stále to má ale velice nízkou vypovídací hodnotu, a jaké bude skutečně počasí, to se musíme nechat překvapit. Jak je vidno, lítájí jim ty předpovědi nahoru dolu, takže nic moc.

Odpovědět
8.5.2004    Ondra
Předpověď počasí

Předběžná předpověď počasí:

PÁ: polojasno až oblačno, místy s deštěm, 21°CSO: polojasno až oblačno, 24°CNE: skorojasno až polojasno, 26°C

(meteopress)

Odpovědět
30.4.2004    Ondra
Předpověď počasí
Podle CHMI bude pršet průměrně, ale jinak bude teplejší počasí.
Odpovědět
30.4.2004    Ondra
Zpráva z místa činnu

Byl jsem se podívat ve Vlastějovicích (viz akce Posázavský pacifik) a viděl jsem místo, kde budeme začínat. Je kousek za nádražím ve Vlastějovicích a za mostem. Zruč je odtamtud asi 7km, já sám jsem to v dešti ušel za slabé dve a hodinky s odpočinkem na jedné zastavce autobusu, když se víc rozpršelo. Zahrada ve Zruči není moc velká, doufejme, že se tam všichni vejdem, místní potok "Ostrovský potok" možná bude kousek sjízdný, takže si zájemci mohou zajezdit (ale voda opadá, uvidíme, zda jí bude dost). Charakteré řeky před Želivkou je prudší, vody je míň, ale v cestě jsou dva delší oleje, před jezy, takže si i pěkně zapádlujeme.

 Další část se spíš dělí na krátké peřeje a olej před peřejemi, ze Zruče do Kácova jsou dva jezy (+1 před Želivkou) na jejichž olejích si taky pěkně zacvičíme, pod jezem to zase pěkně jede. Některé jezy vypadaly i sjízdně, ale z vlaku toho človek moc nevidí, uvidíme na místě. Z Kácova do Soběšína jsou jezy čtyři a tam už povaha řeky je spíš olej, jez, olej, doufám, že to nebude úplně doslova.

Další den nás čeká nádherný Český Štemberk, a podle času se můžeme na chvíli zastavit, protože míst na dojezd je víc, například Rataje - Na břečkárně, nebo můžeme skončit až Ledečku pod jezem v kempu.

Odpovědět

Starší zprávy