Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Vítej výletníku/výletnice


Ivča
Následující odstavce jsou psány právě pro Tebe, pokud jsi na naše stránky zabloudil(a) v touze najít příjemné lidičky mající rádi dobrodružství a cestování po krásách (nejen) české přírody a památkách. A nemusí zůstat jen u toho, platí to i v případě, pokud pouze hledáš skvělou společnost, hodně legrace a třeba i nějakou spřízněnou dušičku.

Výletnik vznikl někdy na jaře roku 2001, u jeho zrodu stála Ivča, která dodnes organizuje většinu Výletnických akcí. První setkání se uskutečnilo v jedné útulné hospůdce. Od té doby se k nám přidali další a další členové. První výlet Výletníka (tehdy tento název ještě neexistoval) se uskutečnil 1.7.2001 na známou zříceninu hradu Zvíkov. Protože se výlet vydařil, rozhoupal další členy k organizaci dalších výletu (a nejen výletů) až do dnešní doby.

Co vlastně je Výletník? Nedalo by se říct, že máme nějaké konkrétní zaměření. Za dobu více než deset let jsme byli na spoustě jednodenních výletech na různá místa - zříceniny, hrady a zámky, přírodní zajímavosti i obyčejné procházky lesem - dále i na vícedenních puťácích (čundrech), pochopitelně s krosnou stany a spacáky či jen tak se spaním pod širým nebem, uskutečnily se i výlety s noclehem v penzionech, nebo ubytovnách, dále pak chaty různých našich členů, kde bylo možné strávit víkend, již po několik let jezdíme na vodu. V zimních měsících na hory lyžovat. V zimních měsících chodíme na bowling,navštěvujeme muzea, pořádají se akce s posezením a hraním v hospůdce u kytar.

Jaká je vlastně filozofie téhle party? Hlavním účelem je dávat dohromady lidi mající společné zájmy (tím se nemusí zrovna myslet "vážné" seznamování, i když i to se někdy stává). Tyto zájmy hledáme právě na různých akcích a výletech. Kdokoliv má dobrý nápad, nemusí se stydět jej navrhnout. Možná k němu získá další zájemce, kteří s ním tento nápad zrealizují a díky tomu se více sblíží. K vyměňování nápadu také vznikla tato stránka, kde může prakticky kdokoliv navrhnout nějakou společenskou aktivitu a čekat, jaký ohlas vzbudí.

Možná, že je nutné ještě podotknout, že nemusíš mít strach z obtíží při začlenění se do party, kde "už to nějak funguje". Výletník je pověstný tím, že není a nikdy nebude uzavřená skupinka lidí. Každý má právo si rozhodnout, co ho baví, na co půjde, na co má čas. A tak vlastně nevíme, kolik nás je, a stává se, že jedna část party nezná tu druhou a že někteří členové se po roce ještě stále mohou setkat s novými tvářemi, přestože tyto nové tváře ve skutečnosti se také už nějakou dobu účastní. Pevné jádro výletníku jsou Ivča, Vašek, Ondra, Zbyněk, Jana, Marcela, Honza, Radka, Ája, Bary, Helča, Pepa, Monča, Milan, kteří se většinou podílejí na organizaci některých výletů a pak jsou tu mezi námi někteří, kteří se za výletníky nepovažují, ale přesto s námi jezdí a jsou též mezi ostatními velmi oblíbení.

Podmínky členství nejsou nějak komplikované. Zejména platí běžné zásady slušného chování a zásada mé svobody, která končí tam, kde začína svoboda toho druhého. Věkové rozmezí je od 18 do 45 let-Většina členů jsou nekuřáci (nebo nekouřící kuřáci), čili pokud jsi kuřák, neměl bys svému návyku  propadat v přítomnosti ostatních. Další podmínkou je vyloučení jakýchkoliv drog (pro hnidopichy, kromě alkoholu a kafe). Za organizaci a učast se nic neplatí, tím je myšleno, že žádné režijní poplatky zde nejsou. Samozřejmě si každý platí náklady na dopravu, ubytování, jídlo, často se to dá po domluvě zaplatit hromadně (třeba se slevou) a částka se pak rozpočítá. A poslední podmínka se týká posledlých lovců mladých slečen, aby si Výletníka nepletli se seznamovací kanceláří

Jestli pro Tebe výše uvedený odstavec není překážkou a máš opravdu zájem vyrazit s někým na zajímavý výlet, puťák, na bowling, na jaře na vodu, a podobně a chceš poznat zajímavé lidi, kteří mají své různé přednosti, ale chybičky a hledáš dobrou partu jezdící na čundry kde u táborového ohně na kytaru zpívá "Tam blizko litle-bighornu", pak se dlouho nerozmýšlej. Můžeš začít na těchto stránkách, zaregistruj se, máš-li jakýkoliv dotaz, napiš na na nástěnku, prohlédni si fotky z předchozích akcí ať máš představu, jak taková akce vypadá, vyber si jakoukoliv akci která tě zajímá a stačí pak přijít na místo srazu v uvedený den a hodinu. Členství není podmíněno registrací na těchto stránkách. Pokud se k internetu dostaneš vyjímečně, můžeš pozvánky dostávat na svůj mobilní telefon. Nebo prostě jen přijít a zkusit to.
HLAVNĚ SE NEBÁT!

Tak už nečekej. Těšíme se, že se na nějaké akci objevíš!