Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Lákaná pro děti aneb záhadný Golem, smrtka na orloji, most z vajíček a hříště na Kampě

Listopad 2018
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Kdy ???
Kde
Pořádá Ivča
Sraz 14:00 sejdeme se na tramvajové zastávce židovský hřbitov, jezdí tam tramvaje 8 a 10
Celkem dní: 1
Typ návrh
Vloženo dne 1.11.2018
Vložil Gladiola
Obtížnost nízkáahoj přátelé,
trasa je vhodná jak pro rodiče s dětmi tak pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství, starou Prahu a pověsti kolem staré Prahy.
Trasa výletu začíná na Starém Židovském hřbitově. Někdo si řekne, takové místo, zaujme vůbec děti?Ale je to tak Děti budou nakukovat okénky v kamnné hradbě oblklopující hřbitov, jak to tam vlastně vypadá. Nejlépě se tam jde z ulice Sedmnáctého listopadu. Hlavní atrakcí u židovského Ghetta je Golem. Ten jistě zaujmně mnohé děti, když se k tomu ještě bude vyprávět historka o Golemovi. Na Starém židovském hřbitově odpočívá i rabi Löw, na jehož náhrobek návštěvníci kladou po židovském způsobu malé kamínky, částo i malé lístečky s tajnými přáními, která tento zázračný muž splní.
Po návštěvě od židovského hřbitova do Maiselovy ulice s měrem k ulici Pařížská narazíme na Staronovou synagogu.
Z Jesefova odbočíme do výstavní Pařížské třídy. Jistě bude čas oběda a tak se můžeme zajít do pizzerie  Rugantino, která je přátelská k dětem a děti si tam přijdou na své.
Děti budou jistě plné energie a tak se zajdeme podívat do sportovního areálu Masná s gumovými dlaždice i sociálním zázemím a kreativními herními prvky.
Z Masné se už bez problémů dostaneme do centra na Staroměské náměstí. Podíváme se Staroměstký Orloj a cesta dále bude pokračovat ke Karlovu Mostu. Určitě je fajn zajít se podívat s dětmi do Staroměstké mostecké věže. Na konci mostu budeme jistě unavení, budeme mít hlad a chodící děti nechat vyřádit, pohrát si a přivést je na jiné myšleny. Snadná pomoc. Sejdeme na Kampu do Kampa Parku, kde je báječné dětské hřiště Pod Karlovým mostem s pískovištěm, dvěma klouzačkami, houpačkami, pavučinovou sítí na lezení, malým kolotočem. Pokud již budeme mít trasy tak akorát dost, dojdeme na Malostranské náměstí kde naše cesta končí.

Vhodné pro: všechny, nováčky, aktivní členy, děti, děti >6, děti >12, vyznavače lehkých procházek

Kdo se zúčastní (5):   obrázek výletníka Gladiola, obrázek výletníka Marcela, obrázek výletníka Radka, obrázek výletníka Vendýsek, obrázek výletníka Evička

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
sedm milionů jednosto třináct tisíc dvěstě pět
Piš jako ve WORDu
1.10.2018    Gladiola
Akce
Akce se uskutecni dle pocasi jinak bude odlozena na jindy
Odpovědět
Reklama