Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Silvestr na České Kanadě, aneb bujará taškařice, Novoroční polízanice, sněhová výletnice či blátivá matlanice ve Veselém mlýně.

Prosinec 2009
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kdy 30.12.2009-3.1.2010
Kde Potočná u Nové Bystřice
Pořádá LucieK & Maruška
Sraz Doprava po vlastní ose dle dohody mezi účastníky.
Celkem dní: 5
Typ veřejná
Vloženo dne 23.3.2012
Vložil LucieK
Obtížnost nízkáVelevážené publikum,

po důkladném vyptávání, pečlivém naslouchání, nenápadné šeptandě, drobných dárcích, těžkých bakšiších i tučných kapřících, zdařilo se naší agentce 00M zajistiti na přelom kalendářního roku chalupu Veselý mlýn v obci Potočná nedaleko Nové Bystřice.

Dovolujeme si vás tímto pozvat na velkolepou akci, která zahrnuje přemnoho atrakcí a skýtá nespočetně zábav. Kdyby si příroda ošklivě zašpásovala a namísto sněhu nadělila k Novému roku jen hromadu slunečního svitu, tak tamní krajina poskytuje přemnohá malebná zákoutí, na kterých s libostí spočine oko každého náročného výletníka. Přikryje-li se zem sněhovou pokrývkou, lze si i pěkně zaběžkovat. Milovníky techniky jistě nadchne funkčí úzkorozchodná dráha začínající v nedaleké Nové Bystřici, která jest unikátem v Zemích Koruny České. Ti, kteří neznají bázně, možná poodhrnou roušku tajemství a přijdou i na to, proč domorodci nikdy nezůstávají přes půlnoc ve stanici Kaproun.. Který nedouk by snad neslyšel o Mikuláši Dačickém? Tedy vězte, že můžete míti jedinečnou příležitost navštívit jeho rodiště, středověké město s románským kostelem, barokním zámkem, rtuťovitým prťavcem a fousatým uhlířem. Však zajděmež ještě dále, a to až na zříceninu hradu Lanštejna, který již od ranného středověku chrání bohaté kupce při jejich pouti za obchodem. Nebýti zkázonosného požáru, tyčily by se jeho pyšné střechy nad smrkovými lesy ještě dnes. Jmenovati další z nepřeberných třpytných pokladů tohoto kraje jest jen podceněním ducha čtenářova, který zajisté již vůbec neváhá, zda se připojí, či stráví Silvestrovský večer v jiné společnosti.


Ubytování jest možné v dvoj či trojlůžkových pokojích. Cena byla stanovena na 250,-Kč/noc a osobu a k ní jest třeba připočíst jednorázový paušál 150,-Kč "úklidného" za každý pokoj. Celkový počet hostů je omezen na 16 osob. Vzhledem k tomu, že je potřeba zaplatit předem zálohu, prosíme všechny zájemce, aby se závazně přihlásili do konce října. Strava i pitivo jest na každém zúčastněném. Společně je sdílená vybavená kuchyňka a společenská místnost.

Doprava
Milí zúčastnění.Chvíle našeho setkání se blíží .A je načase řešit dopravu.
Mluvila jsem s Maruškou a mám pocit, že mají k dispozici jedno auto.Maruško napiš na výletník prosím zda tedy pojedete autem z Benešova, či vrtulníkem z Blaníku nebo mašinkou z Louňovic.
A kdy a v kolik.Máme to zarezervované od 3O.12.To znamená, že se tam pojede ráno nebo někdy dopoledne.Přesně se ještě domluvíme.
Já jedu z Prahy a kamárad mi přislíbil,  že se té akce rád zůčastní.Tímto je k dispozici další auto pro tři lidi z Prahy.Severní  Čechy si dopravu jistě též zařídí přes Zbyňka.Doufám, že s tímto souhlasí a posbírá si cestou zbylé trosečníky.
To znamená, že se mi postupem času každý vyjádří s kým by rád jel a čím.Sníh nevím zda bude a dám ještě vědět zda si brát běžky.Moc se na vás těším...

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, vyznavače lehkých procházek, výletníky, běžkaře, dobrodruhy, vlako-milce, archeology, obdivovače zřícenin, karbaníky, kytaristy, Zbyňka

Kdo se zúčastní (10):   dana*, Milan*, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Pepa,  Léňa,  Mtvresetka,  Maru M,  Maru K., Sperli*,  Honzav

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Mapa Počasí Galerie

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
dva miliony sedmset třicetosm tisíc pětset čtyřicetdevět
Piš jako ve WORDu
21.10.2009    Léňa *

K dalšímu přihlašování se zatím moc lidí nehrne. Doufám že si to ještě pár lidí rozmyslí, a to v kladném smyslu a přihlásí se. Byla by to škoda zrušit to.
Odpovědět
Reklama