Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sjíždění Vltavy

Květen 2009
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Kdy 29.5.2009
Kde horní Vltava
Pořádá Zbyněk
Sraz doprava auty po domluvě, sraz v určeném kempu
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 26.5.2009
Vložil Zbyněk
Obtížnost střední 
BlueBoard.cz

I letos nevynecháme oblíbené sjíždění nějaké té řeky. Letos jsem navrhnul Vltavu, Ondra mi to schválil, nakonec nebyla většina výrazně proti. Výletník jel Vltavu těsně před povodněmi 2002, mnozí tam chyběli, tak je na čase si to zopakovat. Termín už je pevný a to poslední víkend v květnu a to hlavně z důvodu menšího počtu lidí na řece. Podle informací ze dvou zdrojů je na Vltavě přecpáno už v červnu, věřím, že květnový termín neodradí moc lidí (zatím to tak nevypadá). Druhým argumentem je větší jistota dostatku vody.

Pátečním cílem bude kemp ve Vyšším Brodu, start odtamtud v sobotu ráno, nocleh v sobotu pravděpodobně v kempu Branná (Nahořany), případně Na Pískárně (viz níže), nedělní cíl Český Krumlov, případně Zlatá Koruna (Boršov je objektivně mimo realitu, ale pro úplnost uvádím).

úseky trasy:
   
                                                  -start Vyšší Brod (kemp)

                                                  -Rožmberk (+10 km)

                                                  - Branná (+11 km, kemp)

                                                  -Hašlovice (+5,5 km, autokemp Na Pískárně)- podle mě ideální kompromis pro nocleh

                                                  - Nové Spolí (+7 km, 2 kempy)

                                                  - Č. Krumlov (za centrem, + 4km, 1. možný nedělní cíl),

                                                  - Zlatá Koruna (+13 km, kemp, 2. možný nedělní cíl)

                                                  - Boršov (+20 km).

Na trasách se domluvíme definitivně v pátek večer v kempu, pokud budeme každé ráno převážet auta, tak už budeme muset mít určený pevně cíl. Doprava autobusy padá, jezdí dost málo spojů.

V Krumlově musíme počítat s určitým omezením průjezdnosti kvůli bagrování koryta kvůli stavbě nového ostrova, navíc se kvůli tomu omezuje průtok vody v řece, naštěstí o víkendech má být vody víc a určitě dostatek pro sjíždění. Podle informací půjčovny Ingetour je řeka splavná i při 6 m3/s, aktuálně je průtok víc než trojnásobný.

 Hlásit se můžete do poslední chvíle, stále máme rezervováno sedm kánoí a jeden raft (pro partu Jirky Trotáka) u www.kanak.cz . Volných lodí by měl být dostatek. Cena bude opět lidová, do 200 Kč za osobu na víkend za komplet vybavení s dopravou lodí.

 Svoje auta zatím potvrdili Ondra (veze Mastíkovi známé a Alžbětu), další auto obsadí Zbyněk, Jirka a Pavel. Autem pojede ještě Ája a Bary (mají zatím volná místa v autě), parta Jirky Trotáka se dopravuje na vlastní pěst. Obsazení aut zkoordinuju já (Zbyněk). Pokud by chtěl někdo jet hromadnou dopravou, tak v 17:00 jede z Florence přímý autobus do Vyššího Brodu. Vlak sem jede taky slušně, s jedním přestupem.

  Už teď se těším, jak si to užijeme! :-)

Vhodné pro: všechny, nováčky, aktivní členy, vodáky, kytaristy, plavce

Kdo se zúčastní (15):   Aleš a Věrka*, Dana*, Jana*, Jára*, Lucka*, Lucka 2*, Pavel*, Petr P.*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Bedrych, obrázek výletníka Trotak, obrázek výletníka Bary, obrázek výletníka Ája,  Geal

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
dva miliony padesátosm tisíc čtyřista osmdesát
Piš jako ve WORDu
26.5.2009    Trotak
Počasí
Tak s hruzou sleduji vyvoj pocasi a doufam, ze se meteorologove aspon castecne spletou. Vypada ze cely rok bude hezky krome tohoto vikendu. Modleme se pratele :-)
Odpovědět
Reklama