Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sjíždění Ploučnice

Červen 2005
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kdy 10.-12.června 2005
Kde okolí Mimoně
Pořádá Zbyněk
Sraz V pátek 17:15 hlavní nádraží u pokladny č. 1, nebo 17:50 Holešovice, výstup z metra na autobusové nádraží.
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 31.5.2005
Vložil Zbyněk
Obtížnost středníMeandry Ploučnice Tak už třetí rok s Ondrou uvažujeme o sjetí Ploučnice a letos k němu konečně dojde. Bude to druhý víkend v červnu a sjíždět se bude úsek, který zaručí sjetí i za průměrného a horšího stavu vody, a to z Borečku u Mimoně do České Lípy. Pokud by bylo dost hodně vody (což asi nebude), začali bychom v Novinách, jak jsem původně plánoval. Startem na Borečku přijdeme sice o kuriozitu- průjezd tunelem ve skále, ale zachování těla a lodí má přednost. V pátek večer bychom autobusem dorazili na Boreček, rozbili stany u řeky a v sobotu ráno vyrazili. Ploučnice se svým charakterem podobá z běžně sjížděných řek snad jen horní Lužnici, pod Mimoní totiž teče v rovinatém terénu s meandry, navíc v téměř neosídlené krajině bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nelze tedy počítat s veřejnými kempy se sociálním zařízením, stanovat budeme první noc na neoficiálním tolerovaném tábořišti, druhý den na soukromém pozemku v Brenné. Řeka je v meandrovité části poměrně dost zarostlá vrbičkami s občasným padlým kmenem, takže se musí občas z lodě a přetahovat. K dispozici budou lodě za pouhých 100 Kč na den plus něco za pádla a barely a když se k tomu přidá levná doprava lodí a stanování zdarma, laciněji už žádnou řeku nesjedeme. Co se týká náročnosti, jedná se oficiálně o náročnost ZW C (třetí nejnižší z devíti, proud 3-5 km/h), ale prakticky vyžaduje tento úsek alespoň od zadáků určitou schopnost v řízení lodi právě kvůli zmíněným vrbičkám a kmenům, takže není vhodný pro začátečníky. Dá se očekávat pěkné dobrodružství v džungli keřů, ale také krásná příroda, jak mohou potvrdit účastníci loňského pěšího výletu. Pěkný popis řeky najdete na http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=2653.

Pokud máte předběžně zájem o tohle sjíždění, přihlašte se tady, případně přímo mně. Nevyžaduje se žádná záloha, do 10. května by ale byl potřeba znát přibližný počet účastníků.

Nějaké další fotky pro představu

Meandry Ploučnice 2 Průrva Kmen Před průrvou Most na vlečce V Mimoni U lesa Kmen 2

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, dospělé pouze, trampy, vodáky, dobrodruhy, kytaristy, sportovce, plavce

Kdo se zúčastní (11):   Aleš*, Alešův háček*, Dana (od Zbyňka)*, Magda*, Mirka*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Honza, obrázek výletníka Jirka Cha., obrázek výletníka Petr, obrázek výletníka Zbynek, obrázek výletníka Trabik

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Mapa Počasí Galerie

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
tři miliony sedmset padesátdevět tisíc dvěstě třicettři
Piš jako ve WORDu
10.6.2005    Honza
Další desatero

Desatero vzorného háčka

1. Dobrý háček ví, že: a. kormidelník má vždy pravdu, b. nemá-li pravdu, platí bod a.

2. Háček budí svého kormidelníka pouze v nejnutnějším případě, a to něžným vášnivým polibkem na čelo a slovy: "Vstávej, ó můj drahý dobrodinče, slunce již svítí a ptáci řvou."

3. V případě přetížení plave háček za lodí.

4. V případě provinění se háček po potrestání omlouvá kormidelníkovi slovy: "Líbej a vodpusť."

5. Po přistání u břehu zajišťuje háček vlastním tělem kormidelníkovi přechod suchou nohou na pevninu.

6. Po postavení příbytku zajišťuje háček kormidelníkovi kvalitní potravu a stará se o jeho všeobecné blaho.

7. Zamane-li se kormidelníkovi po celodenním oddechu spát, bdí háček u jeho lože, popřípadě spí s ním, brouká ukolébavky a odhání hmyz.

8. Háček musí předvídat všechny přírodní překážky a živelné pohromy a zavčas varuje kormidelníka.

9. Háček se stará o dobrý stav kormidelníkovy výzbroje a výstroje (čistí boty, zašívá oděv, duševně ho uspokojuje a podobně).

10. Háček zásadně může za všechno zlé, co se kormidelníkovi na vodě či na souši přihodí!!!!!!!!!!

Odpovědět
Reklama