Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sjíždění Vltavy

Květen 2009
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Kdy 29.5.2009
Kde horní Vltava
Pořádá Zbyněk
Sraz doprava auty po domluvě, sraz v určeném kempu
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 26.5.2009
Vložil Zbyněk
Obtížnost střední 
BlueBoard.cz

I letos nevynecháme oblíbené sjíždění nějaké té řeky. Letos jsem navrhnul Vltavu, Ondra mi to schválil, nakonec nebyla většina výrazně proti. Výletník jel Vltavu těsně před povodněmi 2002, mnozí tam chyběli, tak je na čase si to zopakovat. Termín už je pevný a to poslední víkend v květnu a to hlavně z důvodu menšího počtu lidí na řece. Podle informací ze dvou zdrojů je na Vltavě přecpáno už v červnu, věřím, že květnový termín neodradí moc lidí (zatím to tak nevypadá). Druhým argumentem je větší jistota dostatku vody.

Pátečním cílem bude kemp ve Vyšším Brodu, start odtamtud v sobotu ráno, nocleh v sobotu pravděpodobně v kempu Branná (Nahořany), případně Na Pískárně (viz níže), nedělní cíl Český Krumlov, případně Zlatá Koruna (Boršov je objektivně mimo realitu, ale pro úplnost uvádím).

úseky trasy:
   
                                                  -start Vyšší Brod (kemp)

                                                  -Rožmberk (+10 km)

                                                  - Branná (+11 km, kemp)

                                                  -Hašlovice (+5,5 km, autokemp Na Pískárně)- podle mě ideální kompromis pro nocleh

                                                  - Nové Spolí (+7 km, 2 kempy)

                                                  - Č. Krumlov (za centrem, + 4km, 1. možný nedělní cíl),

                                                  - Zlatá Koruna (+13 km, kemp, 2. možný nedělní cíl)

                                                  - Boršov (+20 km).

Na trasách se domluvíme definitivně v pátek večer v kempu, pokud budeme každé ráno převážet auta, tak už budeme muset mít určený pevně cíl. Doprava autobusy padá, jezdí dost málo spojů.

V Krumlově musíme počítat s určitým omezením průjezdnosti kvůli bagrování koryta kvůli stavbě nového ostrova, navíc se kvůli tomu omezuje průtok vody v řece, naštěstí o víkendech má být vody víc a určitě dostatek pro sjíždění. Podle informací půjčovny Ingetour je řeka splavná i při 6 m3/s, aktuálně je průtok víc než trojnásobný.

 Hlásit se můžete do poslední chvíle, stále máme rezervováno sedm kánoí a jeden raft (pro partu Jirky Trotáka) u www.kanak.cz . Volných lodí by měl být dostatek. Cena bude opět lidová, do 200 Kč za osobu na víkend za komplet vybavení s dopravou lodí.

 Svoje auta zatím potvrdili Ondra (veze Mastíkovi známé a Alžbětu), další auto obsadí Zbyněk, Jirka a Pavel. Autem pojede ještě Ája a Bary (mají zatím volná místa v autě), parta Jirky Trotáka se dopravuje na vlastní pěst. Obsazení aut zkoordinuju já (Zbyněk). Pokud by chtěl někdo jet hromadnou dopravou, tak v 17:00 jede z Florence přímý autobus do Vyššího Brodu. Vlak sem jede taky slušně, s jedním přestupem.

  Už teď se těším, jak si to užijeme! :-)

Vhodné pro: všechny, nováčky, aktivní členy, vodáky, kytaristy, plavce

Kdo se zúčastní (15):   Aleš a Věrka*, Dana*, Jana*, Jára*, Lucka*, Lucka 2*, Pavel*, Petr P.*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Bedrych, obrázek výletníka Trotak, obrázek výletníka Bary, obrázek výletníka Ája,  Geal

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

Nejnovější | novější zprávy

14.4.2009    Ondra *

Vypadá to, že vyhrávají příznivci spíš kratší varianty. Přiklonil bych se spíš k variantě
Vyššák - Na Pískárně - Zlatá koruna.

Páteční noc přečkat ve Vyššáku.

Přijde mi jet do Č.K. jako málo a je to škoda. Dojet do Z.K. ovšem vyžaduje, že nevyrazíme v poledne, jak se nám poslední dobou stává ale tak kolem deváte, půl desáte. Do Z.K. se dá dojet za 5 - 6 hodin, což znamená příjezd kolem 15-16 hodiny.

Samozřejmě, uvidíme podle situace, na cestě je dost jezů, byť spousta se dá jet.
Odpovědět
Reklama
3.4.2009    Zbyněk
Organizace
Pátek nechávám na vás, já osobně bych do lodě nelezl. Pořád se mi jeví sobotní cíl Branná jako nejlepší.
Odpovědět
3.4.2009    Trotak
Trotak
Ahoj, za nasi partu urcite Vyssi Brod - Branna & Branna - Cesky Krumlov (ale muzem treba az na ZK) . Mame k tomu nekolik duvodu, jen cesta pro nas znamena minimalne 4h podle provozu, chceme jet v patek dopoledne a cestou jeste pokoukat .. Prachatice, Hoštice apod. Preci jen to mame pres 300km tak at to stoji za to .) Za druhe jsme omezeni autama, ty na lode nenalozime a musime je nejak efektivne dopravit do cile (coz uz mame vyzkouseno). Dalsi duvod je ze si chceme spise aktivne odpocinout, nez cely den padlovat. Vloni jsme usek Vyssi brod - Branna jeli od 10 - 16h s cetnymi zastavkami ;-) A odpoledne + vecer aspon zbyl cas na pokec ... Nedele uz zase byla limitovana nutnosti odjezdu domu tak abysme jeste meli cas na regenaci, nebot v pondeli rano se opet brzo vstava ... A posledni je ucast novacku v me posadce, tak spise tak nejak rekreacne :) trotak
Odpovědět
3.4.2009    Ondra

Dal jsem do pozvánky malou anketku. Prosím hlasujte nejen s ohledem na to, co chcete, ale jaké jsou Vaše časové možnosti v pátek. Pokud by se našlo víc lidí, co by jelo v pátek, podle mne nebude problém půjčit si lodě i na pátek. Kdyžtak k tomu Zbyňku něco napiš.
Odpovědět
2.4.2009    Ondra

319,0 vodočet vl Taboriste - camp Pod hrází vp obcerstveniUbytovna vp zacatek plavby (550 m n. m.)

298,0 Taboriste - camp Pod Čeřínem vp + 100 m sjizdny Pritok zleva Braná, Branná vl obcerstvenihospoda vl U Fíka 200 m vl

268,5 Taboriste - camp Zlatá Koruna vp obcerstveni vp (2 tábořiště na 100 m)

248,8 ][s Boršov n. Vlt. Vp vl obcerstvenikostelposta vl vp vl vlakove nadrazi Boršov n. Vlt. 700 m vp konec plavby vp vl

Upozorňuji, že se Branné dá do Zlaté Koruny dojet v pohodě za světla, pokud si tedy odpustíme návštěvu Českého Krumlovna a jeho pamětihodností. Je fakt, že sobotní část výpravy není až takové flákání, jako jindy, ale určitě se nepřetrhnem. Pokud bude hezky, a Vltava poteče, určitě dojedem za ZK ještě v odpoledních hodinách. Nezapomeňme, že jezy na Vltavě jsou dost často pro vodáky připravené a sjízné.

Z Koruny do Boršova považuju za naprostou pohodu, když jsme tam jeli, take se po většinu cesty soulodilo. Pojedeme-li rychle, můžeme se zastavit na Dívčím Kameni

PS: Proti tomuhle návrhu by mohla být námitka, že takhe jezdí většina vodáků a tak příslušné kempy bývají přeplněné.
Odpovědět
2.4.2009    Zbyněk
Etapy
Moje představa je: sobota Vyšší Brod -Branná 21 km, neděle Branná- spodní část Krumlova- 16,5 km. Předpokládám, že s ohledem na vzdálenost od Prahy nebude v neděli čas na delší trasu. Vltava sice teče, ale rychlost určují ti nejpomalejší a nejméně zkušení... ale nechávám to na diskusi.
Odpovědět

Starší zprávy