Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sjíždění Ploučnice

Červen 2005
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kdy 10.-12.června 2005
Kde okolí Mimoně
Pořádá Zbyněk
Sraz V pátek 17:15 hlavní nádraží u pokladny č. 1, nebo 17:50 Holešovice, výstup z metra na autobusové nádraží.
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 31.5.2005
Vložil Zbyněk
Obtížnost středníMeandry Ploučnice Tak už třetí rok s Ondrou uvažujeme o sjetí Ploučnice a letos k němu konečně dojde. Bude to druhý víkend v červnu a sjíždět se bude úsek, který zaručí sjetí i za průměrného a horšího stavu vody, a to z Borečku u Mimoně do České Lípy. Pokud by bylo dost hodně vody (což asi nebude), začali bychom v Novinách, jak jsem původně plánoval. Startem na Borečku přijdeme sice o kuriozitu- průjezd tunelem ve skále, ale zachování těla a lodí má přednost. V pátek večer bychom autobusem dorazili na Boreček, rozbili stany u řeky a v sobotu ráno vyrazili. Ploučnice se svým charakterem podobá z běžně sjížděných řek snad jen horní Lužnici, pod Mimoní totiž teče v rovinatém terénu s meandry, navíc v téměř neosídlené krajině bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nelze tedy počítat s veřejnými kempy se sociálním zařízením, stanovat budeme první noc na neoficiálním tolerovaném tábořišti, druhý den na soukromém pozemku v Brenné. Řeka je v meandrovité části poměrně dost zarostlá vrbičkami s občasným padlým kmenem, takže se musí občas z lodě a přetahovat. K dispozici budou lodě za pouhých 100 Kč na den plus něco za pádla a barely a když se k tomu přidá levná doprava lodí a stanování zdarma, laciněji už žádnou řeku nesjedeme. Co se týká náročnosti, jedná se oficiálně o náročnost ZW C (třetí nejnižší z devíti, proud 3-5 km/h), ale prakticky vyžaduje tento úsek alespoň od zadáků určitou schopnost v řízení lodi právě kvůli zmíněným vrbičkám a kmenům, takže není vhodný pro začátečníky. Dá se očekávat pěkné dobrodružství v džungli keřů, ale také krásná příroda, jak mohou potvrdit účastníci loňského pěšího výletu. Pěkný popis řeky najdete na http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=2653.

Pokud máte předběžně zájem o tohle sjíždění, přihlašte se tady, případně přímo mně. Nevyžaduje se žádná záloha, do 10. května by ale byl potřeba znát přibližný počet účastníků.

Nějaké další fotky pro představu

Meandry Ploučnice 2 Průrva Kmen Před průrvou Most na vlečce V Mimoni U lesa Kmen 2

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, dospělé pouze, trampy, vodáky, dobrodruhy, kytaristy, sportovce, plavce

Kdo se zúčastní (11):   Aleš*, Alešův háček*, Dana (od Zbyňka)*, Magda*, Mirka*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Honza, obrázek výletníka Jirka Cha., obrázek výletníka Petr, obrázek výletníka Zbynek, obrázek výletníka Trabik

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Mapa Počasí Galerie

Napsat komentář

Nejnovější | novější zprávy

5.6.2005    OldFrog
Uzijte si to... :)
Takze vzhledem k te Olomouci se bohuzel neucastnim. Nicmene preju vsem vyletnikum privetivou vodu a hezke pocasi...

Na sheldanou nekdy jindy se tesi OldFrog.
Odpovědět
Reklama
2.6.2005    Zbyněk
Druhá změna trasy
Protože se mi nepodařilo vyjednat nocování ve zmíněné osadě, musel jsem podruhé změnit plán cesty o kus dál po proudu- viz text nahoře. Tam už nehrozí nedostatek vody v řece, k pitné vodě se můžeme dostat v sobotu v Brenné, kde je hospoda asi 1 km daleko. Pokud nechcete šlapat v pátek 4 km od vlaku, zbývá jen ten autobus v 18:10 z Holešovic.
Odpovědět
27.5.2005    Ondra
Dalsi zájemci
Zdarec.Napsal mi Aleš,ten človíček co s námi byl na Sazave. Má také zájem jet s námi Ploucnici. Tímto přihlašuju dva dalsi zajemce (Aleš +1)
Odpovědět
12.5.2005    Ondra

Tak dobře,nechám to na tobě ;o) Už se těším. jen lidí počkejte,tešte se uvidíte kuriozitu z oblasti vaření v přírodě.Kdepak nedá se to srovnat s beskydami :o). Vlastně někteří to už uvidí v Blansku.
Odpovědět
12.5.2005    Zbyněk
Sobotní táboření
Ondro, v textu nahoře jsem neupravoval jen začátek- dále se dočteš, že možná budeme tábořit v jedné osadě, je to někde za Hradčanami, takže by to optimálně půlilo trasu. Jakmile budu vědět, ozvu se. Se stavem vody se to může změnit během jednoho dvou dnů, takže definitivní rozhodnutí necháme na pátek před odjezdem.
Odpovědět
12.5.2005    Ondra *
Od mimoně
Zatím je vodočet nízky, takže to vypadá, že pojedeme od Mimoně, protože ani jiní vodáci nedoporučují jezdit výše. Na Boreček ale dorazíme během dopoledně, takže bych možná zauvažoval u jiném místě táboření (Do Brenné je to cca 20km, na Boreček tak odhadem 6km). Jestli tomu nic nebrání, dalo by se dojet až do České lípy. (14km druhý den). Ale uvidíme podle rychlosti plavby. Ta není zas závratná, takže možná budeme rádi, že dorazíme na ten Boreček :o)
Odpovědět

Starší zprávy