Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Z lázní Toušeň na čelákovickou tvrz

Leden 2016
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Kdy 16.1.2016
Kde
Pořádá Ivča
Sraz 9:30 Praha Masarykovo nádraží u pokladen
Celkem dní: 1
Typ zvýrazněná
Vloženo dne 4.12.2015
Vložil Gladiola
Obtížnost nespecfAhoj Kamarádi,
nelenošte i v zimním období a vydejte se námi na kratší celkem nenáročný výlet. V zimě se brzy stmívá, počasí bývá nestálé a nedá se venku být tak dlouho. Trasa začíná v Lázni Toušeň a končí také v Lázních Toušeň. Délka trasy měří 8,5 km, nicméně po dohodě, je možné si trasu prodloužit.
Procházka okolím Toušeňských lázní nás zavede do sousedních Čelákovic, kde si budeme moci porhlédnout dochovanou tvrz a městské muzeum.
Vydáme se po žluté turistické značce k k Labi. Podél řeky budeme pokračovat po žluté až k lávce přes řeku. V Káraném odbočíme na modrou značku. Užijeme si zdymadel. Dojdeme do Čelákovic a uvídme již městské muzeum a tvrz. Po modré dojdeme na kraj Čelákovic. Po 1,5 km dojdeme k vodním nádržím a dále budeme pokračovat do Lázní Toušeň. O náměstí nám zbývá cesta k nádraží zhruba kilometr. Myslím, že bude čas a příležitost dojít s na nějaké občerstvení a případně se i ohřát. Vlak odjíždí 9:55 z Masarykova nádraží, přestup v Čelákovicích

Tvrz v Čelákovicích
Menší tvrz se nachází v severní části Čelákovic na skalní výspě nad levým břehem Labe. Dnes je v tvrzi zřízeno městské muzeum. Otevřeno mají celoročně, vstupné je velmi lidové.
Prosím o účast bez dětí, chceme jít příměřeně rychlým, ale pohodovým tempem. Termín odjezdu vlaku ještě upřesním. Vlaky zpět nám pojedou zpět téměř každou hodinu. Výlet bude uskutečněn dle příznivého počasí, pokud by počasí nebylo příznivé termín bude posunut na jiný termín.
Těšíme se na vás

Vhodné pro: všechny, nováčky, dospělé pouze, vyznavače lehkých procházek, výletníky, dobrodruhy, vlako-milce, záhadology, archeology, obdivovače hradů a zámků, kytaristy

Kdo se zúčastní (1):   obrázek výletníka Gladiola

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
tři miliony dvěstě jedenáct tisíc jednosto šedesátčtyři
Piš jako ve WORDu
Reklama