Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Saské Švýcarsko - za krásami přírody - trasa do 16 km

Říjen 2015
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Kdy 24.10.2015
Kde Saské Švýcarsko
Pořádá Ivča
Sraz 8:30 u pokladem Praha Masarykovo nádraží
Celkem dní: 2
Typ zvýrazněná
Vloženo dne 12.11.2010
Vložil Helca
Obtížnost středníAhoj výletnící,
mám takový nápad, uskutečnit akci tentokrát vlakem do Českosaského Švýcarska.Vlakem se dostaneme za 2. hodiny z Prahy do Bad Schandau. Takže histroricky to bude první trošku zahraniční výprava v dějinách výletnických akci. Sebou si vemte batoh, věcí tak akorát, protože počítám, že věci bychom si sebou celou cestu nesli. Počítejte s tím, že bychom se tam někde ubytovali, pravděpodobně již na české straně, takže eura by nebylo třeba mít u sebe.Vlak oficiálně odjíždí 8:52 z Masarykova nádraží, přestupujeme v Děčíně v 10:31 a 11:08 jsme v Bad Schandau.Není problém, když se někdo k nám tedy přidá až v Děčíně nebo až v Německu v Bad Schandau.
Prohlédneme si městečko, které určitě stojí za vidění
Bad Schandau

V 18. století tu byl objeven léčivý pramen. Město proslavil hlavně Dr. Kneipp svými kúrami. Navštívit tu můžete botanickou zahradu nebo muzeum, nenechte si ujít možnost vyvézt se nad město elektrickým výtahem. V roce 1977 byl zapsaný do Guinessovy knihy rekordů pod názvem největší svíčka světa.
Trasu bych zvolila jako výchozí bod z Bad Schandau a došli bychom do obce Arnoltice,kde by také mělo být ubytování. to je již na české straně. Turistická trasa by měla být dlouhá 16,2 km.Jelikož se brzo stmívá, pokud bychom to nestíhali dojít do tmy, raději se vybavte baterkami. Kdybychom vyloženě viděli, že jít dál již za tmy nepůjde, ubytovali bychom se případně jínde. Z toho důvodu bych ubytování ani nezajišťovala, domluvila bych to případně až podle toho kam dojdeme. Vybavte se na cestu oběděm a svačinkou ať se nemusíme zdržovat ještě oběděm v restauraci. Předpokládám, že si to večer vynahradíme
a povečeříme.

Obec Arnoltice

 

Obec Arnoltice se nachází 12 km severovýchodně od Děčína v unikátní krajině národního parku České Švýcarsko. Místo má výbornou polohu odkud se můžete vydat na výlety do okolí. Mezi nejzajímavější stavby v obci patří pozdně barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven v letech 1757-58.  Bohužel počátkem 20. století vyhořel a následně opraven až v roce 1959. Nachází se zde také secesní fara, ohradní zeď se 3 branami a čtrnácti zastaveními Křížové cesty. Na jihovýchodním okraji Arnoltic uprostřed vesnické zástavby stojí bývalý větrný mlýn holandského typu. Budova mlýna je postavena z lomového pískovce. V obci také naleznete mnoho  roubených stavení a  zemědělských usedlostí, které jsou již většinou využívány k rekreačním účelům, stejně bývalý mlýn. Součástí obce je také chatová oblast s koupalištěm.
Ráno bych zvolila pokračovat v trase z Arnoltic do Děčína, trasa 12,5 km, vzhledem k mizernému spojení, které v okolí je. Navrhuji vyrazit co nejdříve, abychom stihli nějaký rozumný vlak do Prahy.Nejlepší vlaková varianta je asi tato.

Děčín hl.n.  15:24Řazení Vlak R 687 vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou do označených vozů možno zakoupit místenku přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  Praha Masarykovo n. přestup na Metro 17:02   

Tak těším se na vás. Nechte doma auta, nechte hlídat děti a udělejte něco pro své zdraví, třeba tím, že podniknete s námi tutu zajímavou turistickou trasu

Vhodné pro: všechny, nováčky, aktivní členy, trampy, náruživé trampy, dobrodruhy, vlako-milce, kytaristy

Kdo se zúčastní (4):   Janča*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Gladiola, obrázek výletníka Vasek

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí

Napsat komentář

21.10.2015    Marcela

Užijte si výlet. Má být snad i docela příjemné počasí.
Odpovědět
Reklama
21.10.2015    gladiola *
výlet
Výlet platí, kdyby se chtěl ještě někdo přídat, dejte nám vědět do dnešního večera, stačí třeba sem do zprávy, chceme zajistit ubytování. Pravděpodobně v Janově, je tam víc možnosti
Odpovědět
29.9.2010    Helena *
Zbyněk
Na jaře to určitě bude lepší.
Odpovědět
29.9.2010    Zbyněk
Důvod zrušení
Akce se ruší pro komplikace v dopravě (silnice je zavřená a vlaky EC drahé) a malý zájem o akci. Výlet uspořádáme snad zase na jaře.
Odpovědět
22.9.2010    Helena *
výlet
Snad mi do toho nevleze nějaká práce.
Odpovědět