Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Kolik budu muset platit tomu, kdo zorganizuje výlet, popřípadě, zda se platí nějaké členské poplatku?

Za samotnou organizaci výletů a akcí se NIC NEPLATÍ.. Tím se myslí, že ani za členství, ani za stránky, ani za registraci, ani za přijímané SMS se nic neplatí. Avšak náklady, jenž vzniknou během výletu (tj doprava, ubytování, stravné, vstupné za prohlídky apod.)v tomto zahrnty nejsou, a je samozřejmé, že své náklady si každý hradí sám.

Další otázky


Kolik mě bude stát doprava? 

Jako dopravu se nejčastěji používá autobus nebo vlak (samozřejmě že po městě taky tramvaj a metro, ale to nemá takový vliv na tyto peníze).

Autobusová doprava je z hlediska finanční nevýhodná v tom směru, že neposkytuje žádné slevy. Pokud se někam cestuje autobusem, cenu si lze přímo odvodit z ceníku u společnosti, která spoj zajišťuje. Někdy se ceny objeví i na stránkách IDOSu. Samozřejmě autobus má výhodu v rychlejší dopravě a pro jednotlivce jsou ceny příznivější, než u vlaku. Nevýhodou autobusu je menší prostor (zvlášť u bagáže) a samozřejmě to že se v autobuse sedí jen po dvojicích (pro výletníka jsou ideální vlaková kupé). Autobusy také často bývají plné a často je nutné včas dokoupit místenku.

Vlaková doprava poskytuje pro skupiny slevy. Jaké, to ukazuje následující tabulka.

Počet osobSleva na jednotlivce *

1

0% **

2

0%

3

16%

4

25%

5

30%

6

33%

7

36%

8

38%

9

39%

10

40%

11

41%

12

42%

13

42%

14

43%

15

43%

* Sleva se poskytuje ze zákaznického jízdného. Pro skupinu dvou a více lidí není třeba mít Z kartu. V případě zpáteční jízdenky platí se sleva poskytuje ze zpátečného jízdného.
** V případě že je použita Z karta. Jinak platí ceník obyčejného jízdného nebo ceník spátečního jízdného.

Vlak je pro výledníka pohodlnější a často i levnější. Ovšem je třeba počítat s delší dobou cestování, která se dá ale vyplnit kecáním :o)

Další otázky


Kolik zaplatím za ubytování? 

Ubytování v penzionech musí být často rezervované. Ubytování bývají cenou okolo 150kč. Strop pro ubytování je 200kč za noc (bez dalších služeb). V kempech bývá ubytování kolem 20-40kč za osobu na noc, případně navíc se platí loď a stan (a pes). U kempu je nutné připočítat ještě vzdušné (u penzionů bývá v ceně).

Ubytování na chatě výletníka býva často zdarma, nebo je vybírán "servisní" poplatek pokrývající jen náklady, také proto bývá ubytování nejlevnější.

Vyletnící se snaží výužít kdejakou slevu na množství. Proto je výhodnější chodit na výlety s Výletníkem! :o)

Další otázky


Jaké budou další výdaje během výletu? 

Mezi další výdaje je nutné zahrnou stravu. Stravu si každý zajišťuje "vlastními silami"

Pokud jsou součástí prohlídky hradů, zámků, výstav, tak i to jsou další výdaje, které si výletník hradí sám. Opět je možné využít slevu na množství, pokud to daná atrakce dovoluje.

Další otázky


Chci finančně pomoci

Na začátku této stránky je uvedeno, že za organizaci výletů se nic neplatí. Je však dobré vědět, že organizování není úplně zdarma a že jsou tu určité náklady, které hradíme ze svých kapes. Co se všechno hradí.

Provoz a vývoj stránek - v tuto chvíli není cena vysoká (100kč za 3 měsíce)
Rozesílání SMS - ze stránek stojí 1.20 na SMSku, z mobilů to může být víc. Průměrné náklady na rozeslání pozvánky SMSkou stojí 25kč.
Telefonování - pokrývá jakékoliv náklady na vyřizování rezervací, komunikaci se subjekty, které zajistí služby (ubytování atd). částka se nedá odhadnout, ale nebývá velká, 10-60kč na akci.

Protože se nejedná o velké sumy, nikdo tyto náklady nechce proplácet. Avšak pokud by se mezi výletníky našel "milionář, který neví co s penězi", může libovolnou částku zaslat na účet:

č.ú.451294001/2400 (eBanka)
var.s.100
k.s.0559
s.s.

8000000+číslo registrace,
nebo 8000000 bez registrace

 
Peníze budou přijaty jen pokud současně s penězmi dorazí i informace o majiteli. Všechny finanční dary budou veřejně vyúčtovány přesně, aby bylo zřetelné, na co byly použity. Pokud se na "fondu" objeví více peněz, budou použity ve prospěch výletníků (například na zaplacení záloh a rezervací)

Další otázky